Bożonarodzeniowe misterium

"To właśnie tego wieczoru,
gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze,
przy stołach są miejsca dla obcych,
bo nikt być samotny nie może."

"Wieczór wigilijny" Emilia Waśniowska

            Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wieczorem 19 grudnia w szkole można było zobaczyć wystawione przez uczniów jasełka. Na scenie pojawili się Maria i Józef, trzej królowie, pasterze i aniołowie. Prócz tych bohaterów wystąpiła również postać dziewczynki, której wujek opowiadał o Betlejem oraz chłopiec, któremu ciocia wyjaśniała historię przyjścia na świat Jezusa.

            Sceny biblijne oraz dobrze znane dźwięki muzyki – czasem lirycznej, czasem pełnej radości, przepiękna scenografia w postaci oświetlonej stajenki, barwne kostiumy i wiele, wiele innych elementów w cudowny sposób wprowadziło widzów w świąteczny nastrój.

            Młodzi aktorzy wzruszyli zarówno społeczność szkolną, jak i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Przewodniczący Rady Miejskiej w Suszu Pan Stanisław Blonkowski, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Suszu Pani Krystyna Maksimik, Radna Rady Miejskiej w Suszu Pani Barbara Sikorska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Joanna Rynkowska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Demczuk.

            Spotkanie to było także szansą podarowania świątecznej paczki zorganizowanej przez uczniów i pracowników szkoły dla Pani Bożeny Nowińskiej. Mieszkanka Redak borykająca się z ciężką chorobą z inicjatywy pani dyrektor została wsparta przez społeczność szkolną. Zaś wykonawcą tej idei był samorząd uczniowski. Był to piękny gest i najlepsza lekcja empatii, jaką można dać dzieciom i młodzieży.

Pani Dyrektor przekazała również szczególne wyrazy wdzięczności Państwu Barańskim – właścicielom Firmy Producent Drzwi „Barański” w Babiętach Wielkich oraz Pani Joannie Rynkowskiej Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za pomoc w staraniach o poprawę warunków mieszkaniowych Pani Bożeny.

            Dyrektor szkoły Pani Grażyna Taborek podziękowała gościom za przybycie i złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne.

            Tą wieczorną uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez radę rodziców.

            Było to magiczne wprowadzenie lokalnej społeczności w ostatnie dni oczekiwania na przyjście Jezusa.