Program "Żółty Talerz" w naszej szkole

Żółty TalerzBank Żywności w Olsztynie

Nasza szkoła poprzez Bank Żywności w Olsztynie realizuje PROGRAM „ŻÓŁTY TALERZ”.

Projekt jest inwestycją społeczną uruchomioną przez Kulczyk Foundation jako sojusz z pięcioma polskimi organizacjami pomocowymi: Caritas, TPD, PCK, Bankami Żywności oraz SOS Wioskami Dziecięcymi.

   Celem programu jest dofinansowanie dożywiania dzieci przez zapewnienie zdrowego posiłku, poprawa jakości żywienia, aktywizowanie lokalnych społeczności wokół problemu żywienia i zapewnienie wiedzy pomocnej w prawidłowym żywieniu najmłodszych.

 W ramach programu odbyły się warsztaty przeprowadzone przez dietetyczkę z Banku Żywności w Olsztynie, panią Anię, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest racjonalne odżywianie.

Okazuje się, że styl życia ma ogromny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie
i wygląd, ale także na zdrowie. Ruch i odpowiednie odżywianie, to jest to, czego powinniśmy się uczyć.

Podczas spotkania dzieci poznały rolę  prawidłowego odżywiania, planowania posiłków oraz kilka najczęściej popełnianych błędów żywieniowych.

Najważniejszą chyba umiejętnością jaką posiadły, była sztuka czytania etykiet. Jakież było ich zaskoczenie, gdy poznały skład dietetycznego batonika! Miejmy nadzieję, że docenią teraz smak i wartość pysznych naleśników, kanapek i innych potraw przygotowywanych w szkolnej kuchni, a także że staną się świadomymi konsumentami, dbającymi o własne zdrowie.