Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

„Zakończenie to najlepsza część każdej historii”

Michael Grant „Faza szósta: światło”

              Każda historia musi kiedyś się skończyć. Taką właśnie historią jest rok szkolny, który wraz z nadejściem lata, ciepłymi promieniami słońca dobiegł końca.

Cała brać uczniowska i przedszkolna wraz z licznie przybyłymi rodzicami zjawiła się 23 czerwca w hali sportowej, żeby pożegnać, podsumować rok szkolny 2022/2023. Pierwszy całkowicie stacjonarny rok nauki po pandemii.

Najpierw głos zabrała Pani Dyrektor Grażyna Taborek, która w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim, którzy angażowali się w pracę na rzecz szkoły oraz podsumowała tegoroczne szkolne sukcesy edukacyjne i finansowe.

Tradycyjnie tych pierwszych było wiele:

 1. 1.Bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie ,,Kangur Matematyczny uczennicy klasy trzeciej Karoliny Kotali.
 1. Bardzo wysoki wynik       w Ogólnopolskim konkursie Alfik Matematyczny uczennicy także klasy trzeciej Weroniki Gruchały-Węsierskiej.
 2. V miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej uczniów: czwartoklasistki Nadji Pniewskiej oraz ósmoklasistów - Martyny Olszewskiej, Wiktorii Olszewskiej i Antoniego Delinga.
 3. II miejsce na etapie gminnym i udział w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” uczennicy klasy 5 Darii Drzewoszewskiej.
 4. Dwa III miejsca w etapie gminnym Wojewódzkiego       Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z poezją”:

- w kategorii klas 1-3 to sukces Julii Piejdak (klasa 2),

- w kategorii klas 7-8 - Julii Zglenickiej (klasa 8).

 1. II miejsce w Powiatowej Akcji Czyste Jeziora i Rzeki organizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa pod patronatem Starosty Iławskiego.
 2. II miejsce w konkursie plastycznym „Drzewo nie umiera nigdy” zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie dla Olafa Adamka z klasy 5, a wyróżnienia dla: Julii Piejdak, Mai Kasperskiej z klasy 2 oraz Mikołaja Bajły z klasy 4.
 3. I miejsce w kategorii klas I-III w gminnym konkursie plastycznym „Razem tworzymy Rodzinę” Marcela Sterczaka z klasy 2.
 4. Nagrody Burmistrza Susza - „Tęgie głowy” dla Wiktorii Olszewskiej, Oliwii Skorupskiej i Julii Zglenickiej.

Sukcesy ekonomiczne także wyglądały imponująco:

 1. 1.Wygrana w konkursie otwartym Burmistrza Susza i otrzymanie dofinansowania, które pozwoliło na zorganizowanie symbolicznie odpłatnej wycieczki do Centrum Rekreacyjno– Edukacyjnego Hullo w Fijewie. Uczestnicy wyjazdu skorzystali z różnych atrakcji: sala zabaw, kino sferyczne, warsztaty edukacyjne w laboratorium chemicznym, w laserowy pokój oraz wcielili się w bohaterów wirtualnych gier.
 2. 2.Dzięki znacznym środkom pozyskanym od sponsorów zorganizowano nieodpłatne atrakcje z okazji Dnia Dziecka: wizyta w BAM BAM dla młodszych, kręgle dla starszych, a dla wszystkich seans filmowy w Kinie Pasja w Iławie oraz transport.

Ten ostatni dzień szkoły był zdominowany przez ósmoklasistów, którzy żegnali się ze szkolną społecznością pięknym polonezem i programem artystycznym opartym na motywach literackich. Wszyscy odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Natomiast Wiktoria Szeluga, Oliwia Skorupska, Julia Zglenicka i Wiktoria Olszewska - świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzice listy gratulacyjne. Odchodząc, uczniowie klasy ósmej złożyli uroczyste ślubowanie. Padły przejmujące podziękowania i życzenia. Ósmoklasiści wręczyli swojej wychowawczyni pani Klaudii Posackiej świadectwo z wyróżnieniem. Wszyscy czuli wyjątkowość chwili. Trudno było zapanować nad emocjami, a na niektórych twarzach pojawiły się łzy.

Potem nastąpiła chwila bardzo wyczekiwana przez pozostałą brać uczniowską: wręczono świadectwa z wyróżnieniami i nagrody przedszkolakom oraz uczniom klas 1-7.

Tego dnia także uroczyście przekazano władzę nowo wybranemu przewodniczącemu samorządu uczniowskiego – Adamowi Michałkiewiczowi.

Po uroczystości wszyscy rozeszli się do klas, gdzie zostały wręczone świadectwa i radośnie wrócili do domów.

Rada pedagogiczna życzy bezpiecznych i wesołych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!