Aktualności

Konkurs „Ręcznie robione lepsze niż kupione”

            Okres świąteczny w kalendarzu liturgicznym trwa aż do niedzieli po 6 stycznia, kiedy to obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Dlatego mamy jeszcze trochę czasu, ażeby nacieszyć się bożonarodzeniowymi symbolami: choinką, stroikami czy pocztówkami.

Czytaj więcej...

Grudzień to najpiękniejszy czas w roku…

              Ostatni miesiąc roku to czas, w którym katolicy przygotowują się do obchodów rocznicy urodzin Jezusa. Święta Bożego Narodzenia urzekają nie tylko wierzących. Świecące lampki, błyszczące bombki, długie łańcuchy, wydobywający się z kuchni zapach piernika i pachnąca lasem choinka sprawiają, że grudzień jest najpiękniejszym okresem w roku. Szczególnie kiedy walczymy z pandemią, potrzebujemy oddechu i namiastki normalności.

Czytaj więcej...

Laurka dla św. Mikołaja

            W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia dzieci i dorośli otrzymują prezenty od św. Mikołaja. Jest to bardzo zapracowany święty, gdyż w ciągu jednej nocy musi odwiedzić domy wszystkich grzecznych ludzi. Dlatego warto mu podziękować, zostawiając tak jak w Stanach Zjednoczonych ciasteczka i szklankę mleka, ale również piękną, własnoręcznie wykonaną kartkę.

Czytaj więcej...

Sukces Olafa Adamka

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz z Warmińsko - Mazurskim Kuratorem Oświaty, Państwową Inspekcją Pracy, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przeprowadziła, w ramach działań prewencyjnych na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i rolniczych chorób zawodowych, dziesiątą, jubileuszową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi”. W roku 2020 hasłem przewodnim było: „Nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.

Czytaj więcej...