Gry chodnikowe przed szkołą

 Szerokie możliwości, jakie otwiera przed nami Internet oraz różnorodność programów telewizyjnych powodują, że nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli chętnie spędzają czas, siedząc przed monitorami i ekranami telewizorów, czy komputerów. Nie znaczy to, że nie lubimy przebywać na świeżym powietrzu – lubimy! Ale czasem brakuje pomysłów na zabawy, aktywność, bo przecież nie w każdym wieku można bawić się na placu zabaw; nie każdy jest w stanie skorzystać z siłowni zewnętrznej; nie wszyscy lubią spacerować; do gier w piłkę potrzeba większej liczby osób… 

        Wychodząc naprzeciw takim dylematom utworzono miejsce przed szkołą, które jest atrakcyjne dla wszystkich grup wiekowych – kreatywną strefę gier podwórkowych.

           Można z niej korzystać zarówno w pojedynkę, jak i w mniejszych czy większych grupach. Ideą strefy gier jest wykorzystanie znanych dawnych zabaw podwórkowych oraz gier planszowych w dużym formacie poprzez przeniesienie ich na chodnik i zmobilizowanie dużych i małych do wspólnych zabaw.

                „Aktywnie na świeżym powietrzu - kreatywna strefa gier podwórkowych” to nazwa projektu, który w drodze konkursu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” o dofinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych w sołectwach zakwalifikowanych do udziału w inicjatywie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod nazwą: Program Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” otrzymał dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Realizacja projektu w części została również sfinansowana przez Urząd Miejski w Suszu.

Dzięki temu szkolne podwórko, które jest miejscem ogólnodostępnym, rozweseliło się różnymi kolorami klas, kompasu, luster, szachownicy, chińczyka, planet i rakiety – gier chodnikowych, wzbudzających spore zainteresowanie nie tylko dzieci uczęszczających do szkoły, ale różnych osób przybywających tu po zajęciach. 

                Sądząc po dotychczasowym zainteresowaniu, mamy nadzieję, że gry chodnikowe nie tylko wpłyną na zwiększenie atrakcyjności wsi i szkoły, ale też zintegrują dzieci, młodzież i dorosłych.

                Życzymy udanej zabawy!