A nadzieja znów wstąpi w nas...

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Pięknie przyozdobione i pachnące choinki, migoczące lampki, tradycyjne kolędy, to wszystko tworzy atmosferę tych szczególnych dni w domu, ale także w szkole.

 22 grudnia spotkaliśmy się, ażeby wspólnie uczcić rocznicę narodzin Jezusa. Najpierw Pani Dyrektor Grażyna Taborek złożyła wszystkim serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt. Następnie głos zabrał Burmistrz Susza Pan Krzysztof Pietrzykowski oraz radny Pan Marek Puciński.

Potem zaproszeni goście, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie obejrzeli jasełka, których myślą przewodnią były słowa kolędy „A nadzieja znów wstąpi w nas”. Przedstawienie w wykonaniu dzieci wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój, a aktorzy swym pięknym występem podbili serca publiczności. Zaprezentowano scenę przygotowania do wieczerzy wigilijnej, przeniesiono się do Betlejem, gdzie pojawili się Trzej Królowie, pasterze i aniołowie. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku, gdy śpiewano „Kolędę dla nieobecnych”.

Radosny śpiew pastorałek był nie tylko ucztą dla ducha, ale także uświadomił wszystkim, iż Święta Bożego Narodzenia są już blisko.