Wizyta przedstawicieli Zespołu Szkół w Bielicach
W naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć uczniów oraz nauczycielkę panią Natalię Snopek z Zespołu Szkół w Bielicach, którzy promowali liceum ogólnokształcące o profilu mundurowym oraz działalność Jednostki Strzeleckiej 1030 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Było to inspirujące wydarzenie, pełne ciekawych atrakcji i praktycznej wiedzy.
Goście przygotowali różnorodne pokazy, które wzbudziły ogromne zainteresowanie uczniów i przedszkolaków. Pokazali m.in. podstawy przetrwania w sytuacjach zagrożenia działaniami wojennym, musztrę paradną oraz symulację ataku terrorystycznego.
Szczególną uwagę poświęcono warsztatom z pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas których ochotnicy mogli przećwiczyć podstawowe zasady ratowania życia. Czynność ważną w czasie pokoju, ale również wojny. Dodatkowo zaprezentowano różne postawy strzeleckie oraz wyposażenie Jednostki Strzeleckiej, co pozwoliło każdemu bliżej poznać działalność tej organizacji.
Cała społeczność szkolna dziękuje za to wyjątkowe doświadczenie, które być może zainspiruje niektórych uczniów do podjęcia podobnej ścieżki edukacyjnej!
Wydarzenie to było jednym z elementów przygotowanie uczniów do przetrwania w sytuacjach zagrożenia działaniami wojennymi. Jest to temat wymagający uważności i odpowiedzialnego podejścia, który ma zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, a nie zagrożenia uczniów.