Aktualności

Wyjazd do Hullo

Według licznej rzeszy ludzi szkoła to siedzenie w klasach i zakuwanie. Jakże jest to niesprawiedliwe myślenie o współczesnej edukacji. Szkoła to nauka myślenia, empatii, ale również zacieśniania więzi z koleżankami i kolegami. Ważne jest, żeby dobrać metody dydaktyczne do możliwości uczniów i pokazać, że nauka może być zabawą.

W drodze otwartego konkursu Burmistrza Susza babięcki UKS Herkules uzyskał dofinansowanie na realizację projektu w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży. Dzięki temu uczniowie wybrali się z wizytą do Hullo Centrum w Fijewie.

Hullo to miejsce, gdzie i maluchy, i nastolatkowie znajdą coś dla siebie. Wycieczkowicze zmagali się torem przeszkód w pokoju laserów. Trzeba przyznać zadanie nie należało do łatwych. Ale była to tylko jedna z czekających na uczniów atrakcji. Kolejną były sale VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. Tu chętni zakładali specjalne gogle i stawali się kierowcami bolidów, poszukiwaczami skarbów orz odkrywcami. Niezwykłe doświadczenie przywołujące na myśl film „Matrix”. Oczywiście, nie mogło zabraknąć nauki. Dzieci tworzyły tęcze, wulkany oraz wykonywały inne eksperymenty w pracowni chemicznej.

Następnie zjadły smaczny posiłek i ruszyły na duży plac zabaw ze zjeżdżalniami, różnego rodzaju przeszkodami i basenem z piłkami. Po minach uczestników wyjazdu było widać, że na tą atrakcję czekali najbardziej.

Wyjazd doskonale urozmaicił szkolny czas tuż przed zakończeniem roku szkolnego i pokazał, że w niedalekiej okolicy istnieje miejsce, gdzie można przyjechać z całą rodziną i świetnie spędzić kilka godzin na zabawie połączonej z nauką.