Aktualności

Czerwcowe nocowanie w szkole

            Szkoła jest doskonałym miejscem do kształtowania naturalnych relacji rówieśniczych. Uczniowie spędzają ze sobą dużo czasu – na lekcjach ucząc się, a na przerwach integrując. Jednak czas między zajęciami, nie zawsze daje możliwość budowania przyjaźni, bo jest hałas, gwar, występuje potrzeba powtórzenia wiedzy przed sprawdzianem itp. Mając świadomość po covidowej potrzeby integracji dzieci i młodzieży, w szkole został zorganizowany maraton multimedialno-sportowy.

            W piątek wieczorem młodzież zaopatrzona w śpiwory, karimaty, koce i poduszki, uśmiechnięta, pełna werwy i gotowa  do działania zjawiła się w szkole. Po rozpakowaniu się i przygotowaniu miejsc do spania, wszyscy wyszli na teren szkoły, żeby oddać się aktywności fizycznej. Baza dydaktyczna szkoły jest bardzo bogata i różnorodna. Uczniowie korzystali z jej sportowej części. Chłopcy grali w piłkę nożną, a dziewczyny w siatkówkę. Młodsi jeździli na rowerach i hulajnogach. Oczywiście, wszyscy szybko zgłodnieli. Z ratunkiem przyszło im smaczne jedzenie z lokalnej restauracji. Pizza została spożyta na świeżym powietrzu.

            Gdy się ściemniło, zabawa przeniosła się do sali gimnastycznej. Tam starszaki postanowiły poćwiczyć umiejętności malarskie i malowały sobie twarze – u chłopaków pojawiły się wąsy, brody, a nawet rogi. Natomiast płeć piękna zmieniła się w księżniczki. Nie obyło się bez gier planszowych i gwaranta udanej zabawy – Twistera. Tuż przed snem wyświetlono film, po którym część dzieci usnęła. Późno w nocy można było jeszcze usłyszeć ciche rozmowy.

Rano niewyspani, ale zadowoleni, uczniowie powrócili do domów. Spotkanie to było bardzo wartościowe, bo towarzyszyła mu otwartość, spontaniczność, możliwość „pokazania siebie” z innej, równie dobrej strony. Jednym słowem – to była udana impreza!