Aktualności

Pierwsze próbne egzaminacyjne koty za płoty!

            Egzamin ósmoklasisty to najważniejsze trzy dni w roku szkolnym. To on weryfikuje wiedzę przyszłym absolwentów. Czasami niestety czynniki, takie jak stres, zniekształcają rezultaty pracy uczniów i nauczycieli. Dlatego też w szkole organizowane są próbne egzaminy, które mają na celu sprawdzenie zasobu wiadomości, ale przede wszystkim zapoznanie uczniów z egzaminacyjną atmosferą.

Tradycyjnie pierwszy dzień jest poświęcony językowi polskiemu. W arkuszu czekały na uczniów „Kamienie na szaniec” i „Zemsta”. Poziom trudności? Według uczniów – całkiem przyzwoity.

Następnie młodzież zmagała się z językiem angielskim Słuchanie i pisanie w obcym języku było stresujące – jak przyznali sami zainteresowani. Natomiast czytanie według nich było przystępne.

Ostatni dzień to królowa nauk. Ósmoklasiści rozwiązywali zadania z prawie wszystkich działów matematycznych i na pewno poradzili sobie z testem śpiewająco.

Był to doskonały czas, a zarazem szansa, na zweryfikowanie swoich umiejętności. Kolejny taka próba czeka na uczniów już w lutym.