Aktualności

102 rocznica niepodległości Polski

               11 listopada 1918 to ważna data w historii naszego kraju. Nawet najmniejsi obywatele wiedzą, że po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. Natomiast rok 2020 jest czasem niezwykłym i uczącym nas inaczej, co nie znaczy gorzej, celebrować tę ważną dla każdego Polaka rocznicę.

               W szkole odbyło się wiele akcji, konkursów, ażeby uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

               Oddziały przedszkolne oraz klasy 2-3 przygotowały piosenki patriotyczne, które można obejrzeć i wysłuchać na profilu szkoły na Facebooku. Dodatkowo ochotnicy z klasy 6 zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, które także dostępne są na szkolnych mediach społecznościowych.

Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Ojcowie niepodległości". Zadaniem nastolatków było przedstawienie dowolną techniką postacie, które przyczyniły się do odzyskania suwerenności, czyli m.in. Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego lub Wincentego Witosa.

Oto wyniki:

I miejsce - Łukasz Kowalski z klasy 6.

II miejsce - Julia Metera z klasy 8.

III miejsce - Anna Walesiewicz z klasy 4.

Maluchy z oddziałów przedszkolnych, które jako jedyne obecnie uczą się stacjonarnie, 10 listopada o godz. 11:11 zaśpiewały głośno i podniośle hymn Polski - "Mazurek Dąbrowskiego". Uczniowie klas 1-8 także wzięli udział w akcji "Szkoła dla hymnu", ale śpiewali w swoich domach podczas lekcji online. O ustalonej porze cała społeczność szkolna zatrzymała się, ażeby śpiewem okazać swój patriotyzm.

Poza tym na lekcjach techniki uczniowie klasy 6 wykonywali biało-czerwone kotyliony.

Pomimo szalejącej pandemii szkoła obchodzi hucznie 11 listopada.