Aktualności

Dzień Jesieni 2020

         I w końcu przyszła…piękna, wielobarwna, polska złota jesień. Z drzew spadają żółte, pomarańczowe i czerwone liście. Mimo letnich temperatur otoczenie powoli przygotowuje się do chłodu i niesprzyjającej aury.

          22 września przedszkolaki celebrowały nadejście nowej pory roku. Pani Jesień (w tej roli wychowawczyni maluchów - pani Anna Marcyjańska-Czubak) przyniosła dary w postaci kasztanów, żołędzi, szyszek oraz owoców jarzębiny.

        Nasi milusińscy chętnie tańczyli do piosenek, w których motywem przewodnim były symbole jesieni. Także rozwiązywali zagadki związane z tym dniem, powtarzali kolory i generalnie doskonale się bawili.

           Tego dnia każdy maluch mógł pokazać, jak wyobraża sobie Panią Jesień, tworząc jej portret. Dodatkowo miał także okazję wykazać się twórczo i wykonać z kasztanów, żołędzi oraz szyszek zwierzęta lub ludziki. Wytwory dzieci ozdobiły szkolny parapet.

        W czasie świętowania nie mogło zabraknąć drobnych podarunków dla strudzonych przedszkolaków. Piękne opaski od razu zostały założone na głowy i dumnie noszone do końca dnia.