Aktualności

Niezwykłe zakończenie roku szkolnego 2019/2020

       Pandemia sprawiła, że II półrocze roku szkolnego 2019/2020 było wyjątkowe. Niezwykłe było również samo zakończenie. Zamiast wielkiej akademii dla wszystkich uczniów, skromne spotkania w gronie jednej klasy. Maseczki na twarzach uczniów i nauczycieli, rodzice czekający na swoje pociechy przed szkołą.

       Uczniowie według wcześniej ustalonego harmonogramu spotykali się z panią Dyrektor Grażyną Taborek oraz wychowawcami na hali sportowej lub w sali polonistycznej. Każdy z nauczycieli dziękował dzieciom szczególnie za te ostatnie trzy miesiące, które były trudne dla wszystkich. Były kwiaty, życzenia i dużo uśmiechów.

     W bieżącym roku szkolnym najwyższą średnią w szkole osiągnęli: w klasie 5 - Wojciech Grzonkowski, Łukasz Kowalski, Wiktoria Szeluga, Wiktoria Olszewska, Oliwia Skorupska, Julia Zglenicka; w klasie 6 – Amelia Duszyńska, Wiktoria Barańska; w klasie 7 - Dominik Rodak.

         W klasach młodszych na wyróżnienie zasłużyli: w grupie 3-5-latków – Szymon Gapiński, Zuzanna Gapińska, Lena Kosińska, Ksawery Łapkiewicz, Laura Traczyk; w grupie 6-latków - Fabian Bachmura, Weronika Gruchała - Węsierska, Karolina Kotala, Antoni Puciński, Zuzanna Rodak, Amelia Traczyk i Małgorzata Zgorzelska; w klasie 1 - Mikołaj Bajła, Julia Danczyszyn, Kornel Michalski, Nadja Pniewska,, Michał Suszyński; w klasie
2 - Olaf Adamek, Wojciech Falkowski, Piotr Szulc, Szymon Szatkowski, Małgorzata Tarnecka, Gabriela Zgorzelska,; w klasie 3 - Maja Kotala, Kacper Ornowski, Amelia Pelczarska i Anna Walesiewicz.

       Jedynie żegnająca szkołę klasa 8 mogła poczuć powiew normalności. Był i sztandar, i hymn, i ślubowanie. Pani Dyrektor wygłosiła pożegnalną przemowę, a przedstawicielka ósmoklasistów w imieniu klasy podziękowała za lata nauki. Przyszli absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Tu szczególnie należy pogratulować: Magdalenie Krajnik, Zuzannie Chojnowskiej, Kindze Szymaniak i Dominice Kotali, które uzyskały tzw. "czerwony pasek". Magda, Kinga i Dominika otrzymały także nagrodę dyrektora za sukcesy w konkursach przedmiotowych zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie - tytuły laureatów i finalisty z języka polskiego oraz finalisty z matematyki. Było wzruszająco, pięknie i trochę smutno, gdyż dla naszej piętnastki historia pod tytułem "Szkoła Podstawowa im. Ziemi Suskiej" dobiegła końca.

      26 czerwca to dzień, który zapamiętają uczniowie, rodzice i nauczyciele. Moment, w którym zakończyła się zdalna nauka, a przyszedł zasłużony odpoczynek. Miejmy nadzieję, że zobaczymy się we wrześniu w szkole!