Aktualności

Egzamin ósmoklasisty 2020

         Ten rok szkolny jest wyjątkowy. Pandemia sprawiła, że trzeba było przesunąć wszystkie szkolne egzaminy.

         Uczniowie klas ósmych w całej Polsce w dniach 16 - 18 czerwca podeszli do pierwszego w ich życiu tak ważnego testu wiedzy. Jego wyniki będą decydować o dostaniu się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

       Pierwszego dnia uczniowie mierzyli się z językiem ojczystym. Wszyscy byli zaskoczeni pojawieniem się dość trudnej lektury obowiązkowej, czyli "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Jednak humory poprawiły tematy dłuższych wypowiedzi pisemnych, gdyż w arkuszu egzaminacyjnym zabrakło nielubianej przez zdających rozprawki.

     Drugi dzień należał do królowej nauk, czyli matematyki. Według uczniów większość zadań zamkniętych i otwartych była łatwa. Nauczyciele dodają także, że sprawdzała wiedzę praktyczną. W końcu warto umieć obliczyć ilość zakupionych książek, wykorzystując obliczenia na ułamkach.

          Ostatni dzień to język angielski. Słuchanie, czytanie, struktury gramatyczne oraz napisanie e-maila - te zadania miał wykonać każdy ósmoklasista. Miny były raczej zadowolone, więc miejmy nadzieję, że punktacja będzie satysfakcjonująca.

         Wyniki egzaminu poznamy dopiero 31 lipca.