Aktualności

Zdalna praca przedszkolaków w domu

         Dzieci w każdym społeczeństwie i w każdej rodzinie stanowią nadzieję na przyszłość, na rozwój i na realizację marzeń. Są szansą na poprawę dotychczasowego życia i zmianę na lepsze tego, czego nie udało się polepszyć wcześniejszym pokoleniom. Tak było od zarania dziejów i tak jest do dzisiaj. Rozumiejąc to, wszystkie rozwijające się społeczeństwa i narody ogromną wagę przywiązują do stworzenia optymalnych warunków dla rozwoju młodych pokoleń. Każdy rodzic, myślący o dobru swoich dzieci stara się stworzyć im, jak najlepsze warunki i jak najlepszy start w dorosłe życie, bo jest to też nadzieja na lepsze życie dla niego i lepsze życie całej rodziny.

 

         Pierwszym i najważniejszym krokiem ku temu jest początek edukacji, a więc pierwsza klasa szkoły podstawowej. Często niedoceniana, traktowana jako przedłużenie zabawy przedszkolnej traktowana jak zwykła, prosta nauka literek. Nic bardziej mylnego. To właśnie w tym okresie powstają nawyki, które będą towarzyszyć dziecku, a potem dorosłemu człowiekowi przez całe życie. Kształtują się umiejętności na bazie, których będzie można zbudować swoje zawodowe funkcjonowanie, a co za tym idzie stworzyć swoje źródło utrzymania, które w konsekwencji będzie decydowało o jakości naszego życia.

            Myśląc o tym wszystkim, staramy się my specjaliści i nauczyciele kształtować w ten sposób małego człowieka, aby nie zmarnował najmniejszej szansy na dobre, satysfakcjonujące go życie. O wiele łatwiej jest nam pracować z dziećmi w instytucjach ku temu stworzonych, a więc szkołach i przedszkolach. Niestety obecna sytuacja sprawiła, że bezpośrednia praca z dzieckiem jest niemożliwa. Dzięki zaangażowaniu rodziców staramy się, aby ten czas, jak najlepiej wykorzystać i aby nasze dzieci rozwijały się w sposób niczym niezakłócony. Elementarną umiejętnością na progu edukacji każdego człowiek jest czytanie. Pracując zdalnie kładziemy na tę umiejętność szczególny nacisk. Wszystko po to, aby pierwsza klasa żadnego z naszych dzieci nie zraziła do nauki. Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego dla 5-6 latków, przebywając w domach pod opieką swoich rodziców, pilnie wykonują wszystkie zalecenia i zadania kierowane do nich przez nauczycieli i specjalistów. Słuchają książeczek czytanych przez nich i ćwiczą samodzielne czytanie. Usprawniają rączkę, kolorując i rysując. Serdecznie dziękujemy rodzicom za dotychczasową współpracę i właściwą postawę w obecnej trudnej dla nas wszystkich sytuacji.