Aktualności

Święta majowe w dobie nauki zdalnej

          Pandemia Covid-19 spowodowała, że i nauczyciele, i uczniowie musieli zmienić swoje podejście do nauki. Lekcji online, quizy, platformy edukacyjne to obecnie ich codzienność. Jak w takich czasach celebrować święta państwowe? Do tej pory w każdej placówce oświaty przygotowywano uroczyste przedstawienie, gdzie można było zobaczyć króla Stanisław Augusta Poniatowskiego, zaśpiewać pieśń pt. "Majowa jutrzenko" i wysłuchać wierszy patriotycznych.

      Nasza szkoła postanowiła w tym trudnym dla każdego czasie podejść inaczej do tematu i umożliwić wszystkim uczniom bycie częścią szkolnych obchodów świąt majowych, czyli Międzynarodowego Święta Pracy, Święta Flagi oraz 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

        Z jednej strony na szkolnym Facebooku zamieszczono multimedialny obraz Jana Matejki "Konstytucja 3 maja" oraz film o polskich symbolach narodowych. Zaś z drugiej strony zorganizowano akcję "Wywieś flagę". Żeby być jej częścią, wystarczyło posiadać telefon komórkowy, odświętnie się ubrać i poprosić rodzica o zrobienie zdjęcia z flagą w tle.

     To ostatnie wydarzenie cieszyło się dużym powodzeniem, czego potwierdzeniem była niezliczona ilość przysłanych fotografii.