Aktualności

Ruszamy w świat podczas ferii

          Zimowe ferie to czas odpoczynku od zajęć dydaktycznych. Każdy uczeń może w tym czasie podróżować, rozwijać swoje pasje czy po prostu odpocząć.

         W tym roku szkoła zaproponowała uczniom wyruszenie w świat - taki prawdziwy oraz metaforyczny. Chętni uczniowie wzięli udział w trzech wycieczkach, odwiedzając Iławę, Kacze Bagno oraz Redaki, a także zgłębiali świat historii.

            Podczas wizyty w Iławie dzieci odwiedziły Miejską Bibliotekę, po której oprowadzał ich pan Benedykt Orłowski, karmiły kaczki i łabędzie nad Małym Jeziorakiem oraz zjadły najsłynniejsze włoskie danie w pizzerii Da Grasso.

                W Kaczym Bagnie młodzież uczyła się wypiekać chleb, strzelać z łuku, żonglować i lepić w glinie. Dodatkowo miała okazję przymierzyć przyłbicę i kolczugę. Gospodarze sprawili, ze cały dzień minął w ekspresowym tempie i miłej atmosferze.

               W Redakach pani Joanna Piejdak pokazała uczestnikom kolejnej wycieczki księgozbiór biblioteki, zapoznała ich z pracą bibliotekarki, przeczytała książkę. Każdy mógł zagrać w tenisa stołowego, piłkarzyki. Maluchy kolorowały i malowały ilustracje do książki Tove Jansson "Muminki".

             Chętni zagłębili się także w świat historii dzięki grze escape room. Ta wymagała od graczy pełnej koncentracji, spostrzegawczości oraz współpracy. Zwieńczeniem dnia z historią były zajęcia muzealne i turniej gry planszowej "Miś Wojtek" .

          Uczniowie klasy 8 w czasie ferii uczestniczyli w kursie przygotowującym do egzaminu ósmoklasisty. Ćwiczyli język polski, matematykę oraz język angielski. Wszystko po to, żeby uzyskać jak najlepsze wyniki na pierwszym i bardzo ważnym egzaminie.

          Czas spędzony czy to na wycieczkach, czy w szkole minął wszystkim bardzo szybko i przyjemnie. Był to tydzień wartościowych zajęć, które oderwały uczniów od komputerów i smartfonów.