Aktualności

Warsztaty „Nie daj się”

Dobre zdrowie psychiczne w okresie dzieciństwa jest warunkiem optymalnego rozwoju, efektywnego uczenia się, budowania satysfakcjonujących relacji z ludźmi, dbania o własne zdrowie fizyczne i samodzielnego radzenia sobie w dorosłym życiu. Ochrona zdrowia psychicznego młodych ludzi jest więc inwestycją na przyszłość.

Dlatego też uczniowie klas 4 - 5 wzięli udział w warsztatach pt. "Nie daj się", które zostały przeprowadzone przez przedstawicielkę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Iławie.

Uczestnicy zajęć poznali wiele praktycznych zasad i reguł, które ochronią ich przed złymi zachowaniami rówieśników. W swobodnej atmosferze rozmawiali o swoich relacjach z koleżankami i kolegami. Otrzymali odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące niezrozumiałych lub agresywnych wobec nich działań dzieci, młodzieży i dorosłych.

Po spotkaniu uczniowie uświadomili sobie, że prześladowanie psychiczne ma taki sam wpływ na życie jak przemoc fizyczna oraz nabyli umiejętność asertywnego przeciwstawiania się presji rówieśniczej.