Aktualności

Święto Szkoły 2019

        W bieżącym roku Szkoła Podstawowa w Babiętach obchodziła 13 rocznicę nadania jej imienia „Ziemi Suskiej” oraz prawa posiadana sztandaru, a także 63 rocznicę istnienia. Rangi uroczystości nadał również jubileusz trzydziestopięciolecia pracy oraz dwudziestopięciolecia pełnienia funkcji dyrektora szkoły przez Panią Grażynę Taborek.

Wśród zaproszonych osób znaleźli się szacowni goście:

Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pani  Bernadeta Hordejuk,

Starosta Iławski Pan Bartosz Bielawski,

Członkowie Zarządu Starostwa Powiatowego Iławskiego: Pan Maciej Rygielski i Pan Marian Golder,

Zastępca Burmistrza Susza Pani Lucyna Górnik,

Przewodniczący Rady Miejskiej w Suszu Pan Stanisław Blonkowski,

Komendant Komisariatu Policji w Suszu Pani Joanna Soboczyńska,

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jawtach Wielkich Pani Monika Stopkowska,

Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Suszu Pan Mariusz Michałowski,

Sołtys Redak Pani Marlena Pniewska.

Strażacy:

Prezes OSP Babięty Wielkie Pan Mirosław Romanowski,

Gospodarz OSP Babięty Wielkie Pan Marek Puciński,

Prezes OSP Jakubowo Kisielickie Pan Tomasz Biazik,

Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Demczuk.

Sympatycy naszej szkoły:

Pan Piotr Jerom,

Pani Jadwiga Szmejter Kierownik Biura Agrolok w Suszu,

Pan Zenon Grabowiecki właściciel Firmy Wielobranżowej „KLEKS” w Iławie,

Pani Anita  Michałkiewicz właścicielka Sklepu w Redakach,

Pan Wojciech Przebojewski właściciel Sklepu w Redakach.

          Święto było dobrą okazją do podsumowań. W ciągu dwudziestu lat, pod kierownictwem dyrektor Grażyny Taborek, szkoła rozkwitła, wypiękniała. Sukcesywnie prowadzone remonty i modernizacja sprawiły, że budynek wrócił do dawnego blasku. Dziś jest jednym z najpiękniejszych w okolicy, tym bardziej że usytuowany w otoczeniu starego dworskiego parku i mnóstwa zieleni, która jest skutkiem zadrzewienia i zakrzewienia podejmowanego w ostatnich latach.

        Przez te długie lata niełatwej pracy udało się wyremontować cały budynek, zaadoptować dodatkowe pomieszczenia i wszystkie bogato wyposażyć w najnowsze zdobycze techniki i multimedia.

          Słowem udało się stworzyć szkołę, która jest wzorem dla innych. Szkoła w Babiętach posiada imię, sztandar, mundurki, muzeum regionalne, „Akademię pod chmurką”, lapidarium, miasteczko rowerowe, gry podwórkowe, raj dla dzieci z suchym basenem i innymi atrakcjami.

          Każda klasa wyposażona jest w tablicę interaktywną lub rzutnik multimedialny. Szkoła posiada 60 – calowy monitor dotykowy oraz dygestorium. Oddziały przedszkolne mają do dyspozycji 55 calowe telewizory z pod łączeniem do Internetu i doskonale wiedzą, jakie możliwości daje Ipla.

         Uczniowie szkoły uzyskują bardzo wysokie wyniki, wcześniej na sprawdzianach po klasie szóstej, obecnie z egzaminu ósmoklasisty, które w zakresie języka polskiego a zwłaszcza matematyki znacznie przewyższają średnie wyniki w województwie, a także w kraju.

      Pani Dyrektor nie ukrywała swojego zadowolenia z osiągnięć uczniów, znakomitej bazy dydaktycznej placówki i jej rozwoju. Podkreśliła, że w swoich działaniach na rzecz takiego wizerunku szkoły kieruje się dwiema sentencjami: „Człowiek jest tyle wart, ile potrafi stworzyć” oraz „Razem możemy więcej”. Dlatego też serdecznie podziękowała za: wspólny trud pracownikom szkoły, przychylność władzom samorządowym, hojność sponsorom i pomoc rodzicom.

          Na zakończenie uroczystości goście obejrzeli opowieść kryminalną z szczęśliwym zakończeniem. Inspiracją przedstawienia był słynny w latach 80. i 90. program "Sensacje XX wieku". Główną postacią była Rozalia - patronka gminy Susz, która została okradziona ze swoich róż. Młodzież wykazała się sprytem i empatią, ratując jej skarb i całe święto. Na koniec Rozalia obdarowała zebranych gości różami.