Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Data końca szkoły to coś, co uczniowie zaznaczają w kalendarzu na czerwono. W tym roku zakończenie przypadło dość nietypowo, bo w środę przed Bożym Ciałem.  

Główne uroczystości przebiegały w hali gimnastycznej, gdzie zebrali się uczniowie, rodzice i pracownicy. Pani dyrektor Grażyna Taborek w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim, którzy angażowali się w pracę na rzecz szkoły oraz podsumowała wszystkie szkolne przedsięwzięcia.

Szczególne podziękowania i prezent otrzymała Pani Anita Michałkiewicz za sześć lat pełnienia funkcji przewodniczącej Rady Rodziców. Upominki otrzymały również mamy, które działały w trójce klasowej przyszłych absolwentów.

            Ten ostatni dzień szkoły zdominowany był przez ósmoklasistów, którzy żegnali się ze szkolną społecznością pięknym polonezem i zabawnym programem artystycznym. Wszyscy odebrali świadectwa ukończenia szkoły, a Mateusz Olszewski, Mateusz Tarnecki, Milena Igielska, Bartosz Michałkiewicz i Martyna Igielska – świadectwa z wyróżnieniem. Odchodząc, uczniowie klasy ósmej złożyli uroczyste ślubowanie. We wzruszających przemowach wystąpili także ich reprezentanci: uczniów Bartosz Sobolewski oraz rodziców Agnieszka Sobolewska, dziękując za naukę i opiekę przez dziewięć ostatnich lat.

            Potem nastąpiła chwila najbardziej oczekiwana: wręczono świadectwa z wyróżnieniami i nagrody. W bieżącym roku szkolnym najwyższą średnią w szkole osiągnęli: w klasie 4 - Wiktoria Olszewska z Jakubowa, Wiktoria Olszewska z Babięt, Oliwia Skorupska, Julia Zglenicka; w klasie 5 – Amelia Duszyńska, Wiktoria Barańska, Nikola Kucharczyk, Mikołaj Olszewski; w klasie 6 - Dominik Rodak, Karolina Zaleśkiewicz, Kacper Zgorzelski; w klasie 7 - Magdalena Krajnik, Dominika Kotala, Kinga Szymaniak.

            W klasach młodszych na wyróżnienie zasłużyli: w grupie 3-4-latków – Lena Kosińska, Antoni Puciński, Laura Traczyk, Ksawery Łapkiewicz, Wiktoria Suszyńska, Zuzanna Rodak; w grupie 5-6-latków - Nadja Pniewska, Mikołaj Bajła, Michał Suszyński, Małgorzata Zgorzelska, Weronika Gruchała - Węsierska, Karolina Kotala; w klasie 1 - Olaf Adamek, Małgorzata Tarnecka, Gabriela Zgorzelska, Julia Judek, Szymon Szatkowski; w klasie 2 - Maja Kotala, Kacper Ornowski, Amelia Pelczarska i Anna Walesiewicz; w klasie 3 - Kamila Szulc.

            Na sam koniec odbyła się uroczysta ceremonia przekazania sztandaru i zaprzysiężenia nowego pocztu sztandarowego. Chorążym został Łukasz Bonisławski, zaś asysta to: Wiktoria Olszewska z Jakubowa i Oliwia Skorupska.

Po uroczystości wszyscy rozeszli się do klas, gdzie zostały wręczone świadectwa i radośnie wrócili do domów. Rada pedagogiczna życzy bezpiecznych i wesołych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!