Aktualności

Maluchy z wizytą w OSP w Babiętach Wielkich

               Pierwszoklasiści oraz przedszkolaki z oddziału 5 - 6 - latków były z wizytą w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Babiętach Wielkich.

           Dzięki życzliwości strażaków: druha Sławomira Zgorzelskiego i gospodarza OSP Marka Pucińskiego dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt gaśniczo - ratunkowy. Rozmawiały z nimi o pracy, trudach i niebezpieczeństwach, które towarzyszą wyjazdom. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego, usuwania skutków powodzi i nawałnic.

            Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Największa frajdą był sam fakt, że mogły usiąść w wozie strażackim. Wielu deklarowało się, że w przyszłości zostanie strażakiem ochotnikiem i też będzie nieść pomoc innym.

          Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Na koniec otrzymały soki, żeby pamiętały o uzupełnianiu płynów w czasie wysokich temperatur. Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do szkoły.

            Druhom dziękujemy za gościnę i życzymy wszystkiego dobrego!