Aktualności

Dni Susza 2019

Dni Susza to wielkie święto gminy, podczas którego na scenie oprócz gwiazd krajowych pojawiają się reprezentanci przedszkoli i szkół podstawowych z naszego obszaru. Obchodzone z pompą wydarzenie jest szansą wypromowania szkolnych talentów wokalno - tanecznych oraz świetną okazją do integracji z innymi placówkami oświatowymi.

Pierwszego dnia klasy 1-3, które przygotowały Panie Katarzyna Zombecka i Alina Czarnecka, zaprezentowały piosenkę "Bo co może mały człowiek" oraz układ taneczny do kompozycji "Nie bój się chcieć". Dziewczęta ubrane na różowo i machające w rytm muzyki przygotowanymi specjalnie na tę okazję pałeczkami zrobiły furorę wśród widowni.

Uczniowie klas 6 - 8, przygotowani przez Pana Sławomira Zbysińskiego i Panią Alinę Czarnecką, zaśpiewali ,,Rzekę marzeń”, ,,Moją ulicę” oraz przebój zespołu 2 plus 1 pt. ,,Chodź, pomaluj mój świat”.

W czasie tego święta uczniowie szkoły: Maryna Igielska, Milena Igielska i Mateusz Olszewski odebrali z rąk Zastępczyni Burmistrza Susza Pani Lucyny Górnik nagrody w corocznym konkursie „Tęga Głowa”. Nasi prymusi zasłużyli na te wyróżnienie, osiągając wysokie wyniki w nauce oraz odnosząc sukcesy siatkarskie i matematyczne.

Drugiego dnia na scenie zaprezentowały się przedszkolaki przygotowane przez Panie: Zdzisławę Klewek i Annę Marcyjańską - Czubak. Maluchy tańczyły do piosenek "Smerfny rap" oraz "O, Zuzanno". Zaś do muzyki klasycznej przygotowały specjalny układ taneczny z chustami. Najmłodsi ubrani w zielone koszulki oraz kolorowe spódnice i spodenki wprowadzili widownię w cudownie letni nastrój.

Gratulujemy wspaniałych występów i sukcesów!