Aktualności

Dzień Dziecka 2019

"My, dorośli, na wiele potrzebnych nam rzeczy możemy poczekać.

Dziecko nie może. Właśnie teraz formują się jego kości, tworzy krew, rozwija umysł.

Nie możemy mu powiedzieć jutro. Jego imię brzmi dzisiaj."

Gabriela Mistral

 Tradycyjnie w naszej szkole Dzień Dziecka to czas, w którym uczniowie mogą poczuć się beztrosko i naprawdę dobrze się bawić.

Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Taborek, składając najserdeczniejsze życzenia i małym, i dużym dzieciom. Wręczyła podziękowania Państwu Agacie i Mariuszowi Lisowskim z Babięt Wielkich, którzy ufundowali liczne atrakcje: dmuchany zamek zjeżdżalnię, gokarty, tarczę z piłkami, strzelnicę.

Festyn wsparli także wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Suszu Pani Krystyna Maksimik, Państwo Danuta i Anatol Gerczak - Wylęgarnia Drobiu Nord-Pol Hatchery ”Gerczak" w Lasecznie, Pan Marek Puciński – właściciel Firmy WIR – MAR w Babiętach Wielkich, Państwo Iwona i Mariusz Demczuk – właściciele Gospodarstwa Rolnego w Babiętach Wielkich, Pani Wiesława Lipka – właścicielka sklepu w Babiętach Wielkich oraz Pani Grażyna Chojnowska – właścicielka sklepu Sanimet.

Wiele emocji wzbudził  mecz piłki nożnej chłopców: klasa 8 kontra klasy 4 - 6. Zabawy i śmiechu było co niemiara, bo w pewnym momencie na boisku grała trójka ósmoklasistów przeciwko dziesięcioosobowej reprezentacji młodszych klas. Zawody zakończyły się wynikiem 6:4 dla przyszłych absolwentów. Bramki strzelili: po dwa gole Marek Dobosz, Cezary Felczak i Bartosz Sobolewski - klasa 8 oraz Łukasz Bonisławski i Maciej Chojnowski - klasa 6.

Poza licznymi atrakcjami każdy uczeń otrzymał słodkości oraz smaczną kiełbaskę z grilla.

Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.