Aktualności

Być wolontariuszem

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły angażują się w różne działania wolontariackie. Jednym z nich jest wspieranie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Iławie.

Samorząd uczniowski zorganizował zbiórkę, dzięki której zgromadzono przede wszystkim karmę oraz smakołyki dla piesków, a grupa wolontariuszy przekazała je do schroniska podczas ostatnich odwiedzin.

Ciekawym doświadczeniem było wyprowadzanie podopiecznych przytuliska na spacer. Okazało się, że prowadzenie na smyczy czworonoga oczekującego na żwawą zabawę wcale nie należy do prostych zadań.

Wizyty w schronisku zwracają uwagę nie tylko na potrzeby przebywających tam zwierząt, ale też często na brak odpowiedzialności, a niekiedy nawet bezduszność dorosłych, którzy przyczyniają się do zapełniania takich miejsc.

             Być właścicielem czworonoga to ogromna odpowiedzialność, dlatego zawsze należy rozważyć, czy jesteśmy gotowi na takie wyzwanie. Może lepiej zostać wolontariuszem w schronisku? Można pomóc w różny sposób: opiekując się zwierzęciem, zabierając na spacer, wspomóc karmą – i to właśnie starają się czynić nasi uczniowie.