Aktualności

Spektakl "Śnieżka"

,,Teatr to jest widownia i scena.
Niby nic magicznego w tym nie ma,
aż do chwili, gdy nagle na scenie
dziwne zacznie się przedstawienie”.

Uczniowie klas 1 - 3 oraz maluchy z oddziałów przedszkolnych obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ,,Śnieżka” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Spektakl wystawiony na deskach iławskiego kinoteatru oparty był na motywach baśni braci Grimm ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Większość dzieci po raz pierwszy miała możliwość zobaczyć na scenie grę aktorów.

Widownia bardzo żywiołowo reagowała na grę artystów, śmiała się, nagradzała brawami, wzdychała. Zdarzyło się, że nawet podpowiadała tytułowej bohaterce spektaklu, co ma zrobić lub jak się zachować. A jeden z naszych uczniów osobiście na scenie zasugerował królewiczowi, jak wybudzić ze snu Śnieżkę.

Widzom bardzo podobały się im efekty laserowe - zachwyt i głośne ,,łał” było słychać w sali kinoteatru. Na zakończenie wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Było to wesołe, kolorowe, rozśpiewane i roztańczone przedstawienie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

                Dodatkowo występ został poprzedzony warsztatami, które przybliżyły zebranym wiadomości dotyczące teatru, czyli kto występuje na scenie, kim jest scenograf, co to jest scenografia oraz rekwizyty. Dzieci wyszły z Kinoteatru "Pasja" nie tylko zrelaksowane i rozbawione, ale także z nową wiedzą.