Aktualności

Profilaktyka to podstawa!

Profilaktyka, czyli działania mające na celu zapobieganie sytuacjom czy procesom zagrażającym życiu.

„Nowe narkotyki” nazywane „dopalaczami” są wyjątkowo niebezpieczne. Upośledzają funkcje mózgu, zakłócają procesy myślenia i modyfikują stany emocjonalne, powodują syndrom uzależnienia. Biorąc narkotyki dziecko traci zdolność do efektywnego myślenia, nauki i pracy, uzależnia się od nich, oddala się od siebie samego, od miłości, wartości i prawdy, od odpowiedzialności, więzi z bliskimi.

Uczniowie klas 5 - 8 uczestniczyli w warsztatach pt. "Profilaktyka zażywania nowych narkotyków" prowadzonych przez Panią Iwonę Marchlewską pracownika Promocji Zdrowia i Oświaty Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Iławie. Młodzież dowiedziała się, jakie są skutki zażywania dopalaczy, gdzie i do kogo mogą się zwrócić o pomoc, gdy zobaczą osobę pod wpływem tych niebezpiecznych używek.

Dodatkowo, także pod patronem iławskiego sanepidu, szkoła uczestniczy w programie "Trzymaj formę!". W ramach zajęć sportowych w ostatnim wtorek klasa 4 wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Panem Dariuszem Sitnikiem pogłębiała wiedzę o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka.

45 - minutowe spotkanie oraz niezwykła lekcja wychowania fizycznego to elementy działalności profilaktycznej szkoły. Jak powszechnie wiadomo, wiedza o zagrożeniach umożliwia ich wyeliminowanie.