Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Kto z nas nie korzysta z Internetu? Ale czy wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń wynikających z niego? Dlatego, jak co roku, w szkole obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Tym razem pod hasłem „Działajmy razem!”.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez pedagoga szkolnego Panią Magdalenę Słowy. W czasie zajęć wyliczali dobre i złe strony związane z użytkowaniem Internetu. Przypomnieli sobie czyhające na nich zagrożenia w postaci SPAMu, hejtu, wirusów, kradzieży informacji, uzależnienia od Internetu oraz nawiązywania znajomości. W końcu w sieci nie każdy jest tym, za kogo się podaje.

Klasy 1 - 3 zapoznały się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu na podstawie filmiku ze strony Sieciaki.pl oraz przedstawiły w formie rysunków, jak mogą wyglądać wirusy komputerowe. Klasy 4-7, korzystając ze aplikacji LearningApps, utrwaliły te zasady oraz przygotowały plakaty zawierające wybrane hasła m.in. „Chroń swoją prywatność”, „Mów, jeśli coś jest nie tak!”, „Szanuj innych w sieci!” czy „Korzystaj z umiarem z Internetu”.

 

Udział w takich akcjach oraz pogadanki na godzinach wychowawczych sprawiają, że uczniowie naszej szkoły są odpowiedzialnymi użytkownikami sieci.