Aktualności

Iława nam miła

18 czerwca 2018 roku uczniowie z klas II - VI wraz z nauczycielkami Paniami: Aliną Czarnecką, Barbarą Olszewską i Magdaleną Krogulską – Szydlik wybrali się na wycieczkę do Iławy, gdzie odwiedzili Komendę Powiatową Policji, Bibliotekę Miejską oraz redakcję Kuriera Iławskiego.

Wyprawę zaczęli od zwiedzenia siedziby policji. Przewodnikiem tam była rzeczniczka prasowa Pani Joanna Kwiatkowska. Chętni mieli okazję przymierzyć podstawowe umundurowanie policjantów, czyli m. in. kask, kamizelkę kuloodporną, ochraniacze na nogi i ręce, tarczę oraz pałkę. Uczniowie zapoznali się z pracą stróżów prawa, zwiedzili budynek komendy i przypomniane zostały im ważne zasady bezpieczeństwa np. co należy zrobić, gdy się zgubimy czy jak należy się zachować, gdy zaatakuje nas pies. Poza tym dzieci zapoznały się z rodzajami zagrożeń.

Kolejnym punktem wyprawy była wizyta w Bibliotece Miejskiej. Z wielkim zainteresowaniem wycieczkowicze przeglądali rozmieszczony tam księgozbiór. Szczególne zainteresował ich dział dla dzieci i młodzieży. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała, jakie zbiory gromadzi dom książki oraz w jaki sposób je udostępnia. Zachęcała uczniów naszej szkoły do korzystania z jej bogatych zasobów.

Następnie uczestnicy wyjazdu udali się do siedziby Kuriera Iławskiego, gdzie zostali bardzo serdecznie przyjęci przez pracowników. Podczas około godzinnej wizyty dowiedzieli się wielu interesujących i przydatnych wiadomości dotyczących między innymi organizacji pracy zespołu redakcyjnego oraz sposobu pozyskiwania informacji.

W pamięci zarówno uczniów, jak i nauczycieli, ten dzień zapisze się jako miły i pożyteczny. Wiedza, którą uczniowie zdobyli podczas wyjazdu, z pewnością przyda się im na kolejnych etapach edukacji oraz w życiu codziennym.