Aktualności

Nasi na Święcie Susza

Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w przeglądzie artystycznym szkół, który odbył się podczas dwudniowych obchodów Dni Susza. Wydarzenie to umożliwia integrację wszystkich placówek oświatowych gminy oraz jest dobrą okazją do zaprezentowania szkolnych talentów wokalno – tanecznych.

 

Pierwszego dnia klasa 3, którą przygotowała Pani Alicja Czarnecka, zaprezentowała piosenki: „Gdzie ta keja”, „Szanteczka” i „Lato na dywanie” oraz układ taneczny do motywu przewodniego filmu „Piraci z Karaibów”. Dodatkowo dzieci były ubrane w stylu marynarskim, co spowodowało, że zebrana publiczność mogła poczuć zapach zbliżających się wakacji i morskich przygód.

Uczennice klas 6 i 7, przygotowane przez Pana Sławomira Zbysińskiego, zaśpiewały „Prowadź mnie ulico”, „Dom, rodzina tutaj wszystko się zaczyna” oraz hit Ani Dąbrowskiej „Z tobą nie umiem wygrać”. Dziewczyny zostały nagrodzone gromkimi brawami.

W czasie tego święta uczniowie szkoły: Zuzanna Chojnowska, Milena Igielska i Mateusz Olszewski odebrali z rąk Burmistrza Susza Pana Krzysztofa Pietrzykowskiego nagrody w corocznym konkursie „Tęga głowa”.

Drugiego dnia na scenie zaprezentowały się grupy przedszkolne przygotowane przez Panie: Zdzisławę Klewek i Katarzynę Zombecką. 3 i 4 – latki śpiewały o walorach wycieczek, zaś 5 i 6 – latki o zaletach samego śpiewania. Na koniec pompony poszły w ruch i przedszkolaki wspólnie zatańczyły do utworu „Toca toca”. Wśród publiczności słychać było nawet okrzyki: „Bis!”. Jednym słowem najmłodsi zawojowali serca widzów.

Każdego dnia wśród zgromadzonych przed sceną można było zobaczyć rodziców naszych uczniów, którzy z wypiekami na twarzy obserwowali występy swoich pociech.

Gratulujemy cudownych występów i sukcesów!