Aktualności

Konkurs wiedzy o książce i bibliotece

Co to jest biały kruk? Od jakich słów greckich pochodzi nazwa biblioteka? Co wchodzi w skład szaty graficznej książki? Czego można się dowiedzieć z indeksu w książce? Jakie informacje o czasopiśmie znajdziesz w metryce? Kto jest autorem książek Dynastia Miziołków, Pippi Pończoszanka, Tomek w Krainie Kangurów. Tak szczegółową wiedzą musieli wykazać się uczniowie, biorący udział w szkolnym konkursie wiedzy o książce i bibliotece pod hasłem „Sprawdź, czy wiesz”.

  Główne jego założenia to promocja książki i biblioteki oraz okazja do zaprezentowania przez dzieci swojej wiedzy i umacnianie w nich wiary we własne możliwości.

       Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Uczestnicy przygotowali się do testu ze znajomości wiedzy o książce i bibliotece. Poza szczegółową wiedzą dotyczącą biblioteki uczniowie musieli wykazać się również opanowaniem i skupieniem. W pierwszej części dzieci musiały zmierzyć się z testem składającym się z 15 pytań otwartych, w drugiej finaliści rozwiązywali test wyboru. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

       Laureatami zostali:

1 miejsce Dominika Kotala z klasy VI

2 miejsce ex aequo Magdalena Krajnik z klasy VI i Dominik Rodak z klasy V

3 miejsce Mateusz Olszewski z klasy VII

Wyróżnienie otrzymała Kinga Szymaniak z klasy VI

Wszyscy wykazali się dużą wiedzą. Serdecznie gratulujemy!