Aktualności

Misie w szkole

„Stary niedźwiedź mocno śpi..” – słowami tej ponadczasowej zabawy rozpoczęto tegoroczne obchody Dnia Pluszowego Misia. Jak co roku przedszkolaki i uczniowie klas 1 – 3 przyszli do szkoły z ulubionymi misiami. W ich stronę z odrobiną zazdrości zerkała starsza część szkolnej braci, bo przecież każdy ma lub miał takiego pluszaka, do którego czuje sentyment.

 Dzień Pluszowego Misia był znakomitą okazją, aby przybliżyć dzieciom literaturę, której bohaterami są misie: i bajkowe, i prawdziwe niedźwiadki, które żyją w różnych miejscach świata. W ten sposób rozwijamy nie tylko zainteresowania najmłodszych, ale też ich wiedzę i postrzeganie rzeczywistości.

Dobrze przemyślana i zorganizowana zabawa była doskonałą metodą nauki. Tym razem dzieci uczestniczyły w grach i konkursach logicznych, słuchowych, integracyjnych, zręcznościowych i matematycznych o różnym stopniu trudności. Najwięcej emocji dostarczyły zabawy z chustą animacyjną oraz te oparte na współpracy i sprycie.

Na zakończenie powstało wiele ciekawych prac plastyczno – technicznych, których głównymi bohaterami były misie. Można je podziwiać na szkolnych wystawach.