Aktualności

Dzień Śniadanie Daje Moc 2017

Teoretycznie wszyscy wiemy, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, gwarantem energii i koncentracji, ale w praktyce bywa różnie. Mimo szeroko zakrojonej edukacji na temat zdrowego odżywiania nadal spora liczba dzieci rozpoczyna dzień bez śniadania lub nie przynosi do szkoły drugiego.

 W związku z powyższym nauczyciele naszej szkoły i rodzice uczniów wspierają się w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci, między innymi poprzez coroczny udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Śniadanie Daje Moc, który świętuje się 8 listopada.

Tego dnia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły i przedszkolaków nie dało się nie zauważyć entuzjazmu i rozpromienionych twarzy. Królowała zabawa i praktyczne zadania, w których ukryła się ogromna dawka nauki: dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia oraz 12 zasad zdrowego odżywiania według Instytutu Matki i Dziecka, rozwiązywały zagadki, rebusy i zadania logiczne, zorganizowały przedstawienie, odmierzały, przeliczały, pracowały według instrukcji…

Najwięcej satysfakcji dały dzieciom potrawy przyrządzone przez nie samodzielnie, pod okiem nauczycieli i mam. Wśród pyszności znalazły się nie tylko kanapki o ciekawych wzorach i smakach, ale i sałatka owocowo – warzywna, pasty kanapkowe, szaszłyki owocowe i… budyń.

Okazało się, że tego dnia nie było „niejadków” – najwyraźniej praca w kuchni pobudza apetyt.