Aktualności

Masowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Masowych Biegów Przełajowych o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego, które odbyły się w Suszu. Organizatorem zawodów sportowych było Powiatowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Iławie we współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu oraz Zespołem Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.

 Uczniowie rywalizowali w 7 biegach na 5 dystansach, których trasa prowadziła alejką nad Jeziorem Suskim, a swój koniec miała na bieżni. W wyniku klasyfikacji indywidualnych chłopców w biegu na 800 m III miejsce i brązowy medal zdobył uczeń naszej szkoły Cezary Felczak, a V miejsce i dyplom otrzymał Marek Dobosz – obydwaj chłopcy to uczniowie klasy VII.

W wyniku klasyfikacji drużynowych szkół podstawowych nasza placówka uplasowała się na 5 pozycji. To świetny wynik, biorąc pod uwagę małą liczbę uczestników z naszej szkoły. Na ogólną ilość startujących 278 zawodników, reprezentowało nas 17 uczniów.

Organizatorom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.