Aktualności

Profilaktyka – Teatr Kurtyna

Agresja, wymuszanie, hejt, znieczulica – z tymi zjawiskami boryka się dzisiejsza szkoła. Są to problemy poważne, warto zatem wiedzieć, jak je rozwiązywać, jaką postawę przyjmować wobec nich.

Te i podobne tematy poruszał spektakl „O jeden krok za daleko” zaprezentowany przez teatr „Kurtyna” z Krakowa, a skierowany do uczniów klas IV – VI. W dowcipny i obrazowy sposób nakreślono eskalację problemów oraz sposób ich rozwiązania. Spektakl w bardzo szczegółowy sposób ukazywał zarówno agresora jak i jego ofiary.

Natomiast dla dzieci z przedszkola i klas I-III aktorzy zaprezentowali sztukę pt. „Świat według Reksia”, która przedstawiała historię przyjaźni małego chłopca i psa, uczyła wrażliwości w stosunku do zwierząt, aktywnego i zdrowego stylu życia oraz pozytywnego nastawienia do świata.

Ze sceny popłynęła nauka, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz ostrzeżenie o zagrożeniach, jakie stamtąd płyną, jaką postawę przyjmować wobec zwierząt i wobec życia w ogóle. To była przyjemna „lekcja” na poważne tematy.