Aktualności

„Żółty talerz” – zielone światło zdrowego żywienia

Kulczyk Fundation oraz Caritas, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Polski Czerwony Krzyż, Banki Żywności oraz SOS Wioski Dziecięce uruchomiły program wsparcia systemu żywienia dzieci „Żółty Talerz”. Trwa on 12 miesięcy, a jego celem jest, by więcej dzieci jadło posiłki w stołówkach, by to jedzenie było zdrowsze i lepsze jakościowo oraz, by do pomocy zmobilizować dorosłych. Jednym z założeń jest także łatwiejszy dostęp do wiedzy o zdrowym odżywianiu.

 Z inicjatywy dyrektor Grażyny Taborek do Programu przystąpiła również nasza szkoła, a zaangażowali się w niego rodzice, którzy z produktów pochodzących z Banku Żywności w Olsztynie, a niejednokrotnie i własnych, przygotowują zdrowe i smaczne posiłki. Pomagają także panie z obsługi. Już od rana wre praca, by na dużej przerwie nakarmić wszystkich potrzebujących.

Największą popularnością cieszą się naleśniki.Ponadto dzieci i rodzice mogą dowiedzieć się z pogadanek i warsztatów organizowanych przez wychowawców, specjalistów oraz przez same dzieci o tym, co jest zdrowe, a co nim nie jest, jak przygotowywać zbilansowane posiłki oraz jak ekonomicznie gospodarować żywnością, co to jest piramida żywności i jak wykorzystywać ją do przygotowywania posiłków.

Działający w naszej szkole program ”Żółty Talerz” już przyniósł konkretne efekty: wszystkie dzieci mogą dobrze, zdrowo i smacznie zjeść, nikt nie jest głodny, wzrosła wiedza na temat prawidłowego żywienia, ale przede wszystkim widać ogromne zaangażowanie rodziców, którzy starają się, by zdrowo karmić własne dzieci. Zapewne i wiedzę i doświadczenie zdobyte w szkole przeniosą na grunt prywatny.