Aktualności

Konkursowe podsumowanie roku

          Ostatni tydzień roku szkolnego to zawsze czas wszelkich podsumowań. Nauczyciele sumują osiągnięcia uczniów, wystawiają oceny, nagradzają nie tylko zdolnych, ale również pracowitych  i systematycznych uczniów. W końcu by osiągnąć celujące wyniki potrzebna jest przede wszystkim ciężka i wytrwała praca, bo jak mówi mądre hasło: „Do sukcesu nie ma windy, trzeba iść po schodach”.

 

            Dzień przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego zostały ogłoszone wyniki wielu zewnętrznych i wewnętrznych konkursów, w których brali udział uczniowie.

            W sesji wiosennej Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny” wzięło udział kilkunastu przedstawicieli szkoły. Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia to 400. Szkolnym koordynatorem była nauczycielka matematyki pani Monika Stopkowska. Tytuł laureata uzyskali:
Urszula Barańska z klasy 4 - 345 punktów i 11 miejsce w kraju.
Weronika Gruchała-Węsierska z klasy 4 - 340 punktów i 12 miejsce w kraju.
Karolina Kotala z klasy 4 - 325 punktów i 15 miejsce w kraju.
Michał Witkowski z klasy 4 - 310 punktów i 16 miejsce w kraju.
Konrad Staniszewski z klasy 6 - 280 punktów i 17 miejsce w kraju.

            Uczniowie z klas 3-8 rywalizowali przez cały rok o miano Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Co miesięczne testy przygotowywane przez nauczycielki - panie: Alinę Czarnecką (klasa 3) oraz Monikę Stopkowską (klasy 4-8) sprawiły, że większość uczniów doskonale mnoży, ale zwycięzca w każdej klasie mógł być tylko jeden. Oto wyniki:

Klasa 3 - Rafał Markowski.

Klasa 4 - Weronika Gruchała-Węsierska.

Klasa 5 - Julia Danczyszyn.

Klasa 6 - Gabriela Zgorzelska.

klasa 7 – Konrad Zaleśkiewicz.

Klasa 8 - Kamila Szulc.

            Tradycyjnie już od paru lat uczniowie klas 7-8 biorą udział w klasowych turniejach literackich pt. ,,Znam lektury”. Młodzież rozwiązuje co miesięczne testy wiedzy przygotowane przez nauczycielkę panią Klaudię Posacką, by na koniec roku zostać mistrzem omawianych na lekcjach języka polskiego dzieł. W tym roku walka o tytuł była zacięta, co pokazują wyniki. Oto zwycięzcy w poszczególnych grupach:

Klasa 7 - ex aequo Kacper Felczak i Jacek Bonisławski.

Klasa 8 - ex aequo Adam Michalkiewicz, Jan Teodorski oraz Bartosz Stopikowski.

            W II półroczu dzieci wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Językowym „The Big Challenge”. Głównym celem konkursu jest zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki języka angielskiego poprzez zabawę i wspieranie nauczania języka angielskiego w szkołach. Najwyższy wynik w szkole i 18 miejsce w województwie warmińsko-mazurskim uzyskał uczeń klasy 5 - Kornel Michalski. Wysokie lokaty zdobyli również Małgorzata Tarnecka z klasy 6, Michał Suszyński, Nadja Pniewska i Mikołaj Bajła z klasy 5 oraz Weronika Gruchała-Węsierska z klasy 4.

            Dzieci rozwijały także talenty plastyczne. Konkurs „Oko w Oko z nietoperzem” organizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych i Wzgórz Dylewskich polegał na ukazaniu   dwoiną techniką malarską nietoperzy występujących na terenie Warmii i Mazur w ich naturalnym środowisku przyrodniczym oraz na różnych etapach ich życia. W tej rywalizacji wyróżnienie otrzymał Miłosz Olszewski z klasy 2.

            Nasi uczniowie wzięli udział w etapie regionalnym także innego konkursu plastycznego, tym razem organizowanego przez KRUS pt. ,,Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Celem rywalizacji jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Urszula Barańska, Zuzanna Rodak, Małgorzata Zgorzelska z klasy 4 oraz Nadja Pniewska, Mikołaj Bajła z klasy 5 otrzymali pamiątkowe dyplomy.

            Tego dnia podsumowano także zebranie największej ilości zużytych baterii w roku szkolnym 2023/2024. Wśród braci uczniowskiej w tej materii wyróżniali się: Oliwia Szeluga z klasy 1, Lena Kosińska z klasy 2, Antoni Puciński z klasy 3, Jakub Petrykowski z klasy 4 i Konrad  Zaleśkiewicz z klasy 7.

                        Społeczność szkolna serdecznie gratuluje zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym! W nowym roku szkolnym na wszystkich czekają kolejne konkursy oraz wyzwania.