Aktualności

Wycieczka klasy 5 do Warszawy

Bez cienia wątpliwości należy powiedzieć, że Warszawa to ulubiona miejscowość uczniów szkoły w Babiętach. Różnorodność i mnogość atrakcji sprawiają, że w ostatnim tygodniu roku szkolnego także piątoklasiści wraz z wychowawczynią panią Martyną Długosz oraz mamą panią Sylwią Pniewską odwiedzili stolicę Polski. Dzieci poruszały się po mieście pod kierunkiem pani Ewy Dylewskiej - licencjonowanego przewodnika.

            Grupa zwiedziła Pałac Kultury i Nauki. Najwyższy budynek w kraju, a przede wszystkim znajdujący się tam taras widokowy sprawił, że dzieci zobaczyły Warszawę z zupełnie innej perspektywy.

            Oczywiście to nie była jedyna atrakcja. Piątoklasiści spacerowali Krakowskim Przedmieściem aż do Placu Zamkowego, nad którym góruje Kolumna Zygmunta. Tuż obok odbudowanych murów obronnych starego miasta można zobaczyć Pomnik Małego Powstańca. To właśnie tam wycieczkowicze poznali tragiczną historię stolicy.

            W czasie wędrówki nie mogło zabraknąć wizyty w Ogrodzie Saskim oraz ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. W tym pierwszym udało się także zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wydarzenie do zapamiętania na całe życie.

            Przewodniczka zabrała dzieci także do Muzeum Iluzji, gdzie w pokoju luster, komnacie cieni czy zakręconym tunelu można było wejść w świat pozorów, złudzeń i paradoksów.

            Obowiązkowy punkt wycieczki? Tak, to metro. Nieważne czy jeden przystanek, czy cała trasa. Jedyna kolejka podziemna w Polsce zawsze robi wrażenie.

            Piątoklasiści wracali do domów totalnie zmęczeni i o wiele bogatsi w wiedzę. Takie wycieczki ceni się najbardziej!