Aktualności

Wycieczka klas 7-8 do stolicy

Stolica Polski to fascynujące miasto. Posiada niezliczoną liczbą miejsc do zwiedzenia oraz wiele terenów zielonych, które dają schronienie w gorące dni. W Warszawie można się bez pamięci zakochać. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

            Uczniowie klas 7-8 wraz z nauczycielkami Paniami: Moniką Stopkowską, Ewą Wyrzykowską i Klaudią Posacką wybrali się właśnie tam na wycieczkę.

            Pierwszym punktem były Łazienki Królewskie. Wycieczkowicze udali się tam pieszo, dzielnie przemierzając jedną z najgłośniejszych i najruchliwszych ulic miasta - Marszałkowską. Po drodze mieli też okazję zobaczyć zewnętrzne studio jednego z programów śniadaniowych. Bliskość telewizji robiła wrażenie. Zresztą zupełnie tak samo jak letnia rezydencja Stanisława Augusta Poniatowskiego.

            Potem komunikacją miejską młodzież udała się na Krakowskie Przedmieście. Hotel Bristol, Pałac Prezydencki, Plac Zamkowy to miejsca, gdzie zatrzymywali się na pamiątkową fotografię.                                Dłuższy postój był w Ogrodzie Saskim. Żar lał się z nieba, więc wszyscy szukali choć odrobiny cienia. Zapewne dlatego też dość spontanicznie grupa odwiedziła ogrody Zamku Królewskiego. Trawnik w dotyku jak najdelikatniejszy dywan wprawiał w osłupienie. Chwila odpoczynku i bulwarami nad Wisłą uczniowie ruszyli do metra. Być w Warszawie i nie przejechać się kolejką podziemną? To byłby niewybaczalny błąd!

            Główną atrakcją była oczywiście wizyta na Stadionie Narodowym. Młodzież wraz z przewodnikiem zwiedziła największy tego typu obiekt w Polsce. Pamiątkowe zdjęcia w szatni polskich piłkarzy oraz za stołem sali konferencyjnej, gdzie jeszcze kilka dni temu zasiadał Robert Lewandowski to marzenie każdego fana footballu.

            Warszawa okazała się bardzo gościnnym miastem. Uczniowie wracali do domu bardzo zmęczeni, w końcu 15 km samo się nie przeszło, ale też naprawdę zadowoleni. W pociągu powstawały plany na kolejne wycieczki.