Aktualności

Dzień Zawodów

Zawód to jedna z podstaw struktury społecznej. Decyduje o wielu aspektach życia. Wybór profesji, która przynosi nie tylko pieniądze, ale również rozwój i jest pasją, to jedna z najważniejszych decyzji, którą ludzie muszą podjąć.

            W naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Zawodów, który przyniósł mnóstwo radości, emocji i inspiracji uczniom. Klasy 1-8 musiały wykonać zadanie, które polegało na stworzeniu plakatu oraz przebraniu się odpowiednio do swojej roli. Przedstawiciele uczniów wylosowali konkretne zawody. I tak:

Klasa 1 - księgowy.

Klasa 2 - lekarz.

Klasa 3 - prawnik.

Klasa 4 - żołnierz.

Klasa 5 - kucharz.

Klasa 6 - kierowca.

Klasa 7 - informatyk.

Klasa 8 - murarz.

            Ostatecznie jury, w skład którego weszli wszyscy nauczyciele, wybrało zwycięzcę. Najlepiej zaprezentowała się klasa 2. Ich dekoracja na drzwiach wyróżniała się dowcipem i kreatywnością.

            Dzień Zawodów to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do tego, aby uczniowie mogli lepiej poznać różne profesje, co być może zainspiruje ich w wyborze przyszłej ścieżki zawodowej.

            Nauczyciele gratulują wszystkim klasom zaangażowania w to nowe wydarzenie w kalendarzu szkolnym, a drugoklasistom zwycięstwa!