Aktualności

Warszawskie przygody szóstoklasistów 2024

Warszawa to największe miasto w Polsce. To właśnie tu działo się wiele historycznych wydarzeń. Współcześnie to miejsce, gdzie stare styka się z nowym, tradycja z nowoczesnością. Wielu nie znosi stolicy, ale na pewno nie szóstoklasiści, którzy pod opieką wychowawczyni Pani Klaudii Posackiej i rodzica Pani Magdaleny Kasperskiej, z ogromną ekscytacją wyruszyli na wycieczkę do miasta Warsa i Sawy.

            Spacer po stolicy rozpoczęli od Pałacu Kultury i Nauki, przeszli się ulicą Marszałkowską, żeby skręcić w małe uliczki i zagubić się w dzielnicy pełnej ambasad. Wędrówka sprowokowała wiele rozmów i pytań.

            Następnym przystankiem był Park Ujazdowski – jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Warszawie. Tam, w otoczeniu zieleni, dzieci mogły chwilę odpocząć i cieszyć pięknem przyrody.

            Łazienki Królewskie - to tu uczniowie zwiedzili wspaniałą Starą Oranżerię oraz niezwykły amfiteatr. Mieli także niepowtarzalną okazję słuchać prób aktorów z Teatru Królewskiego. Śpiew operowy zrobił ogromne wrażenie na młodych uczestnikach wycieczki.

            Nie zabrakło także emocji sportowych – młodzież odwiedziła imponujący Stadion Narodowy, który jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o jego historii, a także zobaczyć, jak wygląda ten potężny stadion z bliska.

            Dodatkową atrakcją był przejazd metrem. Szóstoklasiści nauczyli się, jak z niego korzystać. Kasowanie biletów, przechodzenie przez bramki, odczytywanie z tablic przystanków - to dla nich teraz pestka.

            „Warszawa da się lubić!” - tymi słowami uczniowie klasy 6 mogliby podsumować wycieczkę do stolicy