Aktualności

Egzamin na kartę rowerową 2024

W ostatnim tygodniu uczniowie klasy czwartej stanęli przed trudnym wyzwaniem, czyli egzaminem na kartę uprawniającą do poruszania się pojazdami dwukołowymi. Zmagania w miasteczku rowerowym, które znajduje się na terenie szkoły, były nie tylko sprawdzianem umiejętności, ale również testem ich wiedzy o zasadach ruchu drogowego. Czwartoklasiści przez cały rok uczyli się właściwego zachowania na ulicy, poznawali znaki drogowe. Wszystko po to, by doskonale zdać egzamin na ich rowerowe prawo jazdy.

            Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwał sierżant Michał Lewandowski wraz z nauczycielem techniki Panem Sławomirem Zbysińskim.

            Podczas sprawdzianu praktycznego dzieci musiały wykazać się wieloma umiejętnościami, m.in.: jazdą po łuku czy zatrzymywaniem się w wyznaczonym miejscu. Uczniowie z ogromnym skupieniem poruszali się po narysowanym torze. W końcu każdy z nich marzył o otrzymaniu karty rowerowej.

            Społeczność szkolna gratuluje wszystkim czwartoklasistom zdania egzaminu i życzy im bezpiecznych oraz pełnych przygód podróży na dwóch kółkach!