Aktualności

Dzień Dziecka 2024

"Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."

Jeremias Gotthelf

            Dzień Dziecka to jedno z najbardziej wyczekiwanych przez uczniów oraz przedszkolaków świąt w szkolnym kalendarzu. Co roku na dzieci czeka moc atrakcji, a wszystko po to, by tego dnia każda niepełnoletnia istotka mogla poczuć się wyjątkowo i choć na chwilę zapomnieć o troskach codzienności.

            W tym roku celebrację tak wyjątkowego wydarzenia społeczność szkolna rozpoczęła od  tradycyjnych życzeń, które w imieniu wszystkich dorosłych złożyła Pani dyrektor Grażyna Taborek. Pierwszą przygotowaną atrakcją był trening z mistrzem Tai Chi Panem Sławomirem Dubanowskim. Gość zaprezentował podstawowe ruchy tej egzotycznej dziedziny sportu oraz opowiedział o niej wiele ciekawostek.

            Po interesującym spotkaniu na uczniów czekały kolejne przyjemności. A trzeba przyznać, było w czym wybierać: malowanie twarzy, rysowanie tatuaży, puszczanie baniek mydlanych, gra w badmintona, zabawy z hula hop, leżakowanie na kocu i turniej piłki nożnej. Dla każdego coś miłego.

            Oczywiście, nie zabrakło też pyszności. Był popcorn, kiełbaski z grilla, lody, wata cukrowa, a dla ochłody woda z cytryną i miętą. Wszystko to dzięki Radzie Rodziców na czele z Przewodniczącą Panią Katarzyną Seroką oraz sponsorom.

            Imprezę zakończyło oficjalne ogłoszenie wyników turnieju piłkarskiego. Drużyny w składach mieszanych - jedna osoba z jednej klasy - grały w systemie kołowym, czyli każdy z każdym. Oto wyniki:

I miejsce - F.C. United w składzie Adam Michałkiewicz, Aleks Opczyński, Miłosz Drzewoszewski, Mikołaj Pniewski i Wiktor Skorupski.

II miejsce - F.C. Madryt w składzie Ksawery Opczyński, Kacper Ornowski, Szymon Szatkowski, Nikodem Pilarski-Haras, Jakub Petrykowski.

III miejsce F.C. Flipsy w składzie Jakub Barbarewicz, Kacper Felczak, Adrian Sterczak, Mikołaj Bajła i Fabian Bachmura.

            Szkolny Dzień Dziecka jak co roku okazał się wielkim sukcesem, czego dowodem były uśmiechnięte i  szczęśliwe dzieci.