Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

„Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat”

Ludwik Pasteur

 

            Wrzesień to babie lato, ostatnie ciepłe promienie słońca, jeszcze długie wieczory, ale to także zbliżająca się powoli plucha czy opadające różnobarwne liście. Jednak dla wszystkich małych i dużych jest to czas kojarzący się z powrotem do szkół.

            Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się w hali sportowej, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2023/2024.

            Pani Dyrektor Grażyna Taborek przywitała serdecznie zebranych, opowiedziała o szkolnych planach i podkreśliła, że szkoła nie istnieje bez uczniów, ale także nauczycieli. Tylko dzięki ścisłej współpracy grona pedagogicznego ze środowiskiem rodzinnym jest możliwy sukces dzieci i młodzieży. Trudno się nie zgodzić z tak ważnymi słowami.

            4 września to także moment powitania nowych pracowników szkoły: nauczycielki matematyki i fizyki Pani Moniki Stopkowskiej oraz sekretarki Pani Katarzyny Markowskiej.

            Po apelu dzieci udały się wraz z wychowawcami do klas, w których w końcu było słychać śmiechy, gwar rozmów. Jednym słowem szkoła znowu zaczęła tętnić życiem.