Aktualności

Wyjazd do Hullo

Dzieci i młodzież lubią wycieczki, zwłaszcza te, na których można dać upust nadmiarowi energii i zająć się tym, co sprawia przyjemność.

 

 

Taką możliwość dał wyjazd do Centrum Rozwoju Sportu i Rekreacji Hullo w Fijewie, z którego skorzystało 45. dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Uczestnicy wcielali się w role bohaterów wirtualnych gier i próbowali swoich sił w wyścigach samochodowych czy pilotowaniu samolotu, a nawet mogli poczuć adrenalinę na rollercoaster. Zwinni i sprytni osiągali kolejne levele w pokoju laserowym, natomiast oczekujący spokojnego relaksu koili swoje zmysły podczas półgodzinnego seansu w kinie sferycznym. Czas spędzony w sali zabaw pozwolił nieco opanować temperament i dosłownie wycisnął pot z dzieci. Dzięki temu wszyscy z apetytem skorzystali z posiłku. Na zakończenie każdy zabawił się w cukiernika robiąc pralinki podczas warsztatów kulinarnych.

Śmiało można stwierdzić, że wyjazd był udany, ponieważ niektórzy wyraźnie sygnalizowali chęć dłuższego pobytu, a inni dziękowali za wspaniale spędzony dzień. Takie miłe sytuacje są motywacją do podejmowania kolejnych działań.

Warsztaty i zabawy w Hullo były zorganizowane dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w Otwartym Konkursie Burmistrza Susza na „Działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży”. Autorką projektu pod nazwą „Organizacja zajęć
i wypoczynku dla dzieci i młodzieży” jest pani Marzena Jarzembowska, członek Uczniowskiego Klubu Sportowego Herkules działającego przy naszej szkole.