Aktualności

Wizyta maluchów w Mortęgach

Dzieci z oddziału przedszkolnego 3-5-latków wraz z wychowawczynią panią Anną Niemkiewicz wybrały się na wycieczkę do Pałacu w Mortęgach. Obiekt zrobił ogromne wrażenie: piękne i zadbane budynki, wybrukowane uliczki oraz wiele przecudnych żyjątek. Wszystko to skradło serca maluchów.

 

Pierwszym elementem wyjazdu było karmienie zwierząt wraz z obowiązkowym głaskaniem. Alpaki, lamy, emu, kozy, owce, daniele to jedne z wielu przedstawicieli braci mniejszych zamieszkujących to wspaniałe miejsce

Kolejną atrakcją były warsztaty pt. "Owieczka". Dzieci doskonale bawiły się, ozdabiając w dwóch grupach drewniane owieczki. Miały do dyspozycji m.in. różnokolorowe włóczki, farby, cekiny, krepę.

Gdy przedszkolaki troszkę zgłodniały, udały się do wspaniałej restauracji z okazałym kryształowy żyrandolem, gdzie czekały na nie: blaszki wraz z porcjami ciasta na pizzę, sos pomidorowy oraz dodatki w postaci warzyw, sera, szynki. Maluchy same przygotowywały smakowite pizze, które następnie zostały wypieczone. Każde dziecko mogło zjeść swoje dzieło sztuki kulinarnej.

Najmłodsza brać szkolna wróciła do Babięt szczęśliwa i pełna wrażeń.