Aktualności

Podróże kształcą…

Szkolna nauka to nabywanie różnych kompetencji, które odbywa się nie tylko podczas pracy w salach lekcyjnych, ale także poza nimi, a nawet poza szkołą.

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w  wycieczce do Iławy, której główną atrakcją był udział w widowisku pod tytułem ,,Piotruś Pan”. Niesamowite efekty wizualne oraz dekoracje, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów wzbudzały zaciekawienie dzieci i ogromne emocje -  żywiołowo reagowały na wszelkie wydarzenia na scenie.

Odwiedziliśmy również iławskie schronisko dla zwierząt, gdzie przekazaliśmy zebraną karmę oraz zabawki dla podopiecznych. Dzieci  na własne oczy mogły zobaczyć komu pomagają, a także poznać historię wielu zwierzątek z przytuliska. Poznały również o pracę w schronisku. W planie było też wyprowadzenie piesków na spacer, ale niesprzyjająca aura pokrzyżowała nam plany.

Ostatnim punktem tego wyjazdu były odwiedziny w  Miejskiej Bibliotece.

Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1 i 2 zapoznały się z bogatym księgozbiorem  pochodzącym z różnych stron świata np. z Indii, z USA. Następnie uczestniczyły w fascynujących zajęciach propagujących czytelnictwo, a na ich zakończenie zrobiły samodzielnie zakładki do książek techniką decoupage.

 Uczniowie kas 3 i 4 mieli okazję uczestniczyć w zajęciach ,,Rozszerzona rzeczywistość w bezpłatnej aplikacji”. Dzieci czytały bajkę ,,O wilku, który nie zjadł nikogo”. Ale tradycyjnemu czytaniu, po zainstalowaniu aplikacji, towarzyszyły dźwięki, muzyka, poruszanie się postaci. Reakcje były nieocenione – z tej aplikacji uczniowie korzystali po raz pierwszy.  Na koniec panie Iwona Czerny i Dorota Macfałda przygotowały dla uczestników warsztatów  kolorowanki.
I tym razem też zostaliśmy zaskoczeni. Okazało się, że postaci kolorowanek poruszały się, obcowały w środowisku przyrodniczym.

Zajęcia w przygotowane przez pracowników biblioteki były bardzo pouczające i zachęcające do samodzielnego czytania.

Wszystkim uczestnikom wycieczki (i tym małym i tym większym) wyjazd bardzo się podobał. Zmęczeni, ale zadowoleni szczęśliwie powrócili do domu