Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.”

Menander

            Wakacje przeszły do historii. Chwile beztroskiej zabawy zakończyły się. Z dniem 1 września rozpoczął się czas nauki. Uczniowie, wchodząc na teren szkoły, z rozrzewnieniem wspominali letnie przygody, ale po minach i radosnych śmiechach widać było, jak brakowało im szkoły i wszystkiego, co jest z nią związane.

            W tym roku dzieci i młodzież wraz z wychowawcami oraz rodzicami rozpoczęła rok szkolny mszą świętą w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Redakach.

            Następnie społeczność szkolna w maseczkach zakrywających nos i usta oraz przy zachowaniu dystansu społecznego przybyła do szkolnej hali sportowej, gdzie miało miejsce oficjalne otwarcie nowego roku szkolnego. Był poczet sztandarowy, głośno odśpiewany hymn Polski - wszystko, co przewiduje szkolna tradycja. W swoim przemówieniu Pani dyrektor Grażyna Taborek zwróciła się do uczniów, nauczycieli i rodziców. Tym pierwszym życząc wiary we własne możliwości, przekucia każdej małej porażki w przyszły sukces, a przede wszystkim rozwijania własnych zdolności. Pedagogom zaś sukcesów edukacyjnych i wychowawczych. Natomiast rodzicom zadowolenia ze swoich dzieci oraz dobrej współpracy ze szkołą.

            Nowy rok szkolny to także moment powitania nowych nauczycieli - do grona pedagogicznego dołączyli: Pani Ewa Wyrzykowska - nauczycielka języka polskiego, Pani Marlena Baejerlein-Mikulska - nauczycielka wychowania przedszkolnego, Pani Anna Sikorska – nauczycielka fizyki oraz Ksiądz Proboszcz Zbigniew Bębenek. Także jako pracownik obsługi z nowym rokiem szkolnym pracę rozpoczęła pani Bogumiła Wisińska.

            Należy także pamiętać, że 1 września to dzień historycznie wyjątkowy. To data wybuchu II wojny światowej. Czasu, który pochłonął miliony ludzkich istnień. Podczas spotkań z uczniami wychowawcy oprócz rozmów o bezpieczeństwie, panujących obostrzeniach sanitarnych, przypomnieli także to ważne wydarzenie.