Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

            To było niezwykłych dziesięć miesięcy, w którym samodzielność i wytrwałość okazały się tak ważne. Lekcje online i zdalne nauczanie to nowe doświadczenie dla nauczycieli, rodziców i uczniów. 25 czerwca to wyczekiwany dzień, który przyniósł dzieciom i młodzieży upragnione wakacje offline.

            Panujące obostrzenia związane z epidemią COVID-19 spowodowały, że uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się w trzech etapach.

            O godzinie 8.00 świadectwa z wyróżnieniem odebrali uczniowie z klas 1-3. Natomiast godzinę później uczniowie z klas 4-6. Na koniec społeczność szkolna pożegnała siódmo- i ósmoklasistów.

            Podczas swoich przemówień Pani Dyrektor Grażyna Taborek zwróciła uwagę na niezwykłość kończącego się roku nauki, trud, który musiała podjąć cała społeczność szkolna, żeby móc uznać ten mijający czas za efektywnie przepracowany. Podziękowała za wsparcie rodzicom, życzyła wszystkim zebranym dobrego wypoczynku.

            Tego dnia ze szkołą pożegnał się Ksiądz proboszcz Ryszard Dębski, który po 21 latach pracy pedagoga przechodzi na emeryturę. W swoim przemówieniu z charakterystycznym dla siebie żartem podsumował i podziękował za czas spędzony w murach babięckiej placówki. Obiecał, że nie zapomni o społeczności szkolnej i będzie wpadał z wizytami.

Pani Dyrektor podziękowała Księdzu przede wszystkim za opiekę duchową, wszelkie dobro, słowa otuchy, wsparcia oraz za okazywaną życzliwość i przychylność. W podziękowaniu za pracę na rzecz rozwoju szkoły, życząc szczęścia, pomyślności, a przede wszystkim zdrowia, wręczyła księdzu nagrodę dyrektora.

Ze szkolnej społeczności odeszły również mamy naszych absolwentów - Panie: Agnieszka Chojnowska i Justyna Zaleśkiewicz. Pożegnaliśmy także uczennicę klasy 6 – Wiktorię Dworakowską oraz jej mamę – Panią Beatę – bardzo aktywnego członka rady rodziców.

Członkinie rady rodziców otrzymały podziękowania za aktywność i zaangażowanie w życie szkoły.

            Koniec roku szkolnego to nie tylko wesoła chwila – początek wakacji, dla ósmoklasistów to koniec pewnego etapu, znajomości, pożegnanie się z bliskimi osobami i zrobienie kroku w nieznane. Przyszli absolwenci odebrali z rąk Pani Dyrektor świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, złożyli uroczyste ślubowanie, a na koniec zaprezentowali przedstawienie pt. „Jeden dzień z życia klasy”, które było parodią ich codziennych zmagań w szkole.

            To był niezwykły dzień – pełen pożegnań, ale także radości. Po odświętnych apelach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, żeby jeszcze na chwilę porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji i złożyć sobie życzenia.

            Do zobaczenia we wrześniu!