II Suski Jarmark Świąteczny

18 grudnia zespół w składzie: Julia Judek, Gabriela Zgorzelska z klasy drugiej, Anna Walesiewicz z klasy trzeciej, Wiktoria Dworakowska, Wiktoria Szeluga, Oliwia Skorupska i Julia Zglenicka z klasy piątej, Dominik Rodak, Oliwia Sikorska z klasy siódmej oraz Dominika Kotala i Kinga Szymaniak z klasy ósmej, zaprezentował swoje umiejętności wokalne na scenie Suskiego Domu Kultury z okazji II Suskiego Jarmarku Świątecznego.

Mimo wczesnowiosennej aury na zewnątrz, podczas tego wydarzenia było czuć atmosferę grudniowych świąt, a to za sprawą występów przedstawicieli wszystkich lokalnych szkół oraz zimowej scenografii. Piosenką ,,Dzwonki sań” uczniowie z naszej szkoły wprowadzili wszystkich w radosny nastrój. Grupa zaśpiewała kolędy, ale również pastorałki: ,,Pastorałka od serca do ucha” i ,,Pastorałka braterska”. Na koniec śpiewająco zadała pytanie: ,,A kto wie, czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem?”, na które każdy musi już odpowiedzieć sobie sam.

Święty Mikołaj obdarował młodzież słodkościami. Ponadto uczestnicy jarmarku mogli spróbować świątecznych wypieków, domowych potraw wigilijnych przygotowanych przez panie z lokalnych kół gospodyń wiejskich oraz przyszłych kucharzy z Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.

Tak jak w zeszłym roku, co 30 minut losowano sadzonki drzewek choinkowych
i znowu szczęście uśmiechnęło się do Dominika Rodaka.

Dumni z występu i możliwości zaprezentowania swoich talentów, uczniowie wrócili do szkoły.