Ekologia to podstawa!

         W listopadzie gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Stowarzyszenia Eko – Inicjatywa z Kwidzyna.  Jest to organizacja działająca w obszarze edukacji ekologicznej, ochrony przyrody oraz animacji społecznej. Przedstawiciele Stowarzyszenia przyjechali do nas  z ciekawą propozycją zajęć pro – ekologicznych.

Podczas spotkania zostały przeprowadzone praktyczne warsztaty czerpania papieru. Głównym surowcem do jego wytworzenia była makulatura. Uczniowie wraz z nauczycielkami brali czynny udział w zajęciach, na których każdy miał szansę wyprodukować ozdobną kartkę papieru a następnie mógł zabrać ją  do domu.

Kontynuacją realizacji tematów ekologicznych w naszej szkole było przedstawienie teatralne „Dusza lasu” zaprezentowane przez artystów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury. Dzieci przy dźwiękach wpadających w ucho piosenek poznały zasady segregacji odpadów i brały udział w sprzątaniu baśniowego lasu – domu mrówek Zygmunta i Halutki, którzy bardzo martwili się stanem zdrowia swojej królowej. Bohaterowie wiedzieli, że powodem złego samopoczucia ich matki jest coraz bardziej zanieczyszczony las i powietrze.  Sympatyczne owady, wraz z ich nowo poznanym przyjacielem, rezolutną pszczołą Polo, postanowiły podjąć próbę ratowania świata przed katastrofą ekologiczną. Aby tego dokonać bohaterowie musieli odnaleźć tytułową Duszę lasu.

Spektakl miał formę wesołej zabawy. Piękna scenografia, barwne kostiumy, wspaniałe piosenki, mnóstwo humoru oraz doskonały kontakt aktorów z publicznością sprawiły, że dzieci świetnie się bawiły i aktywnie włączyły się do przedstawienia, co pozwoliło im jeszcze bardziej rozumieć, jak ważna jest troska o nasze środowisko.  Widowisko bardzo nam się podobało a znakomita gra aktorska zachwyciła wszystkich!

Bardzo dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Suszu za zorganizowanie obu tych bardzo pouczających spotkań z ekologią.